Paylaşımlı Mail Kutusu Nedir?

paylaşımlı-mail-kutusu-nedir

Paylaşımlı mail kutusu (ticket sistem), dünya üzerinde uzun süredir kullanılan bir yazılım. Ancak yaygın olarak kullanılan yazılımın dili ingilizce. Ayrıca, büyük ölçekli şirketleri daha çok hedeflediği için çok detaylı ve kullanıcı başı maliyeti yüksek kalıyor.

Gelen giden e-postaların takibi küçük ve orta ölçekli şirketler için de muazzam bir ihtiyaç olduğu halde; Bir şekilde yol açtığı sorunları "normal" kabul ederek, idare ederek veya gereksiz zaman-enerji harcayarak yürütülmektedir.

Çoğu şirketin; kurumsal mail hesaplarından yapılan tüm yazışmaların, tek bir "akıllı gelen kutusu" adı verilen sistemle çözülebileceğinden bile habersiz, alıştığı düzende haklı olarak devam ettiğini biliyoruz.

Biz de kendi şirketimizi 2007 yılında kurduğumuzda ve personel sayımız artmaya başladığında gelen - giden tüm kurumsal e-postaların takip edilmesi gerektiğini anladık. Çünkü şirket maillerinin, merkezde bir yerde kontrol altında olmaması, her bir çalışanın insiyatifine bırakılmış olması, başta firma yetkilisi olmak üzere işleyişte tüm ekip için sadece karmaşa demektir. İşten ayrılma durumunda yazışmaların zincir olarak devredilmesi, işe yeni başlama durumunda ise yazışmaların bilgi seviyesine göre aktarımının yapılması, elinizde bir sistem yok ise genellikle sıkıntı yaratır.

Paylaşımlı mail kutusu yazılımı (ticket sistemi), bu sorunları çözer.